Hakkımda

22365248_122504338504682_9001095315418612695_n

İnönü Üniversitesi’nde Sınıf Öğretmenliği okudu. 2011’de Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Anadolu Üniversitesi’nde Sosyoloji dördüncü sınıf öğrencisi. MEB’e bağlı bir ilkokulda sınıf öğretmenliği yapmakta.

Alternatif eğitim sistemlerine ilgi duymakta ve bu konuda yazdığı ‘A.S.Neill’in Alternatif Eğitim Sitemleri Üzerine Görüşlerinin Summerhill Okulları Üzerinden Değerlendirilmesi Projesi’ bulunmaktadır. Avusturya’ya gidip Montessori İlkokulu, Pikla Anaokulu, Waldorf Ortaokulu, demokratik ilkokul ve orman anaokulları konusunda eğitim almış ve gözlemlerde bulunmuştur. 2017 yazında eğitim sistemini incelemek için Finlandiya’ya gitmiş ve gözlemlerini çeşitli kurumlarda ilgililerle paylaşmaktadır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda tiyatro lideridir. Bir dönem kamplarda tiyatro liderliği yapmıştır. Suriyeli mülteci öğrencilerin eğitimini konu alan ve hazırlayıp yürütücülüğünü yaptığı ‘Seni Kendi Dünyamda Kucaklıyorum’ isimli proje ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Eğitimde İyi Örnekler Sergisi’ne girmeye hak kazandı ve ödül aldı. Bir dönem ‘İstanbul Türkiye İçin Okuyor’ projesi kapsamında yetişkinlere okuma yazma kursları açmış ve yaptığı çalışmalardan dolayı ödüllendirilmiştir.

TEMA vakfı gönüllüsü ve temsilcisidir. Çocuklara gönüllü doğa eğitimleri vermekte ve etkinlikler düzenlemektedir.

Eğitim özelinde yazılarının yayınlandığı sayfalar,

 

Reklam