çocuk, öğretmen olmak, Genel

Öğrencilerime Veda Ederken…

17904308_10210612296602738_8567667719436459268_n.jpg

Bir vedanın hüzünlü  ama gururlu demlerini yaşıyoruz hep birlikte.

Bundan dört yıl önce öğrencilerimle ilk buluşmamda ‘Nasıl olacak da okuyacaklar da yazacaklar?’ diye düşündüğüm anları şimdilerde anımsayıp tebessüm ediyorum.

İlk ‘e’ harfini öğrendiğimizde ev yapan ve bu ‘e’ harfidir diyen öğrencilerimin tatlı anılarıyla başladık, güzel başarılar, gurur duyacağımız tablolar çizdik tüm öğrencilerimle. Aramızdan istemeden de olsa ayrılanlarımız, aramıza yıllar geçtikçe katılan öğrencilerimiz de oldu. Hep sınıfça birbirimizi kabullenerek devam ettik yolumuza.

Kitaptaki bilgilerle yetinmedik, gezdik, gördük ve en önemlisi birlikte eğlendik, birlikte gülmenin değerini öğrendik.

Alın teriyle kazanmanın, hile yapmaktan daha önemli olduğunu, dürüst olmayı, adaleti, hak etmediğini almayı reddetmeyi , emeğin ve çalışmanın değerini öğrendik.

Biz derslerimizi de önemsedik, öğrenmenin değerini yaşadıkça gördük ve öğrendik.

Çok kısa bir süre sonra mezun olacaksınız.

Yeni arkadaşlarınız ve yeni öğretmenlerimiz olacak. Hüzünlü olsak da sizleri geleceğe umutla göndermenin onurunu yaşıyorum. Ben yeni öğrencilerimle yine aynı amaç uğruna yoluma devam edeceğim.

Sevgili Çocuklar; Kendinize inanın! Karşılaştığınız zorluklar karşısında asla yılmayın, mücadele edin. Başarılı olmak için çalışın. Hangi mesleği seçerseniz seçin, o işi iyi bir şekilde yapmaya çalışın. Erdemli bir insan olarak yaşayın ve her ne olursa olsun iyinin yanında olun.

Okuyun! Ne olursa olsun hep okuyun, durmadan okuyun.

Değerli Velilerim;  Çocuklarımızın geleceği için birlikte çalışmasaydık, asla ama asla tek başıma yapamazdım. Çocuklarının geleceğini önemseyen, anlayışlı velilerim olduğu için kendimi şanslı hissettim hep. Dört yıl boyunca sadece mesleki anlamda değil kişisel anlamda da hep yanımda olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Öğrencilerimin kendi ayakları üzerinde durması için onlara hep destek olacağınızdan eminim. Sağ olun!

Sevgili Öğrencilerim;

Veda ederken, ne zaman olursa olsun yanınızda olduğumu  bilmenizi isterim. Başınız sıkışırsa sizleri desteklemek adına hep bekliyor olacağımı unutmayın. Hep daha iyiye doğru yürüyeceğinize ve erdemli insanlar olarak yolunuza devam edeceğinize tüm kalbimle inanıyorum.

Yolunuz açık olsun…

Öğretmeniniz Esra ŞAHİN

 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s